Już od najmłodszych lat widzimy, że gdy nasze dzieci się rozwijają, wzrasta ich aktywność. Ważne jest, aby od najmłodszych lat zapewnić dziecku odpowiednią ilość ruchu, aby rozwijać sprawność fizyczną i energię do działania. Bardzo ważne jest również, aby dzieci miały aktywność fizyczną w ramach swojego regularnego harmonogramu, a nie tylko jednorazowo. Nie ma znaczenia, w jakim wieku jest dziecko może to być trzy latek  lub nastolatek.

Od wielu lat dużo się mówi, że włączenie aktywności fizycznej do codziennego życia dziecka nie tylko wpływa na samopoczucie, ale także odgrywa rolę w zapobieganiu chorobom .

Aktywność fizyczna zwiększa aktywność poznawczą i zdolności uczenia się. Dzieci aktywne fizycznie mają wyższe wyniki w nauce. W badaniach na 10 i 11-latkach osoby o największej aktywności fizycznej mają wyższy wskaźnik sukcesu w testach matematycznych, większą pewność siebie w swojej wiedzy i lepszą koordynację wzrokowo-ruchową.

Niewątpliwą korzyścią z uprawiania motosportu jest poznawanie innych dzieci, które mają takie  same zainteresowania i pasje. Naturalnie uczy to młodych ludzi pracy zespołowej i współpracy. Dziecko poznaje podstawy bezpieczeństwa, zachowania dystansu, zmiany warunków atmosferycznych i przyczepności. Nie będzie zaskoczony gdy w przyszłości dostanie od kolegów na przejażdżkę skuter, motorower czy motocykl albo szybką hulajnogę i może przez to uda się uniknąć rodzinnej tragedii.

Nie do przecenienia jest budowanie pewność siebie: może to być jedno z pozytywnych uczuć, jakie daje świadomość, że młodzi ludzie mogą pokonać swoje słabości i zwyciężyć każde wyzwanie ponieważ dziecko podejmuje własne decyzje podczas prowadzenia pojazdu.

Warto wspomnieć o jeszcze dwóch dosyć ważnych rzeczach, pierwsza to świetny sposób na rozwój koordynacji ręka-oko, a drugi to zmniejszenie stresu: jest to chyba jedna z najważniejszych korzyści płynących ze sportu.

Jeszcze można wspomnieć o takich wartościach jak systematyczność, wytrwałość ….

Dzieci mogą spędzić ekscytujący czas uczestnicząc w różnych dyscyplinach sportowych, pozwól dzieciom poznać jedną z nich  motosport.

Więcej informacji o motocyklach elektrycznych⏬⏬⏬

elektryczne motocykle dla dzieci – MTC Motocyklowy Świat Marcina (marcinpuchala.pl)

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Inne blogi, które mogą Ci się spodobać:

>